Jdi na obsah Jdi na menu
 


 Historie Florbalového klubu Aligators, o. s.

Florbalový klub Aligators, o. s.vznikal postupným spojováním původních oddílů:

·      FbC Hukot Klobouky (původně TJ Sokol Klobouky)

·      FbC Aligators Brumovice

·     Orel Šitbořice

·      TJ Sokol Bučovice

Historie florbalového oddílu 1. FbC Aligators (od 5.4.2009 FbC Aligators)

1997 (1 družstvo)

Přihlášení nejstarší části současné oddílu FbC Aligators (TJ Sokol Klobouky) do ČFbU (České florbalové unie).

 

1998/1999 (1 družstvo)

Ve své první sezóně bylo družstvo mužů TJ Sokol Klobouky po neúspěšné kvalifikaci zařazeno do 4. ligy – divize východ. Sezóna nebyla příliš úspěšná, družstvo se pohybovalo na konci tabulky.

 

1999/2000 (1 družstvo)

Před danou sezónou nastal rozmach florbalu a vznikaly nové kluby. Proto byla zavedena 5. liga. V rozřazovacím kvalifikačním turnaji družstvo mužů TJ Sokol Klobouky uhájilo 4. ligu – Přebor JmFbU I. Sezóna byla docela úspěšná, družstvo skončilo na 5. místě.

 

2000/2001 (1 družstvo)

Družstvo mužů začalo hrát pod novým názvem 1. FbC Hukot Klobouky 1. Jihomoravskou ligu. Družstvo posílili 3 odchovanci dorostu a 3 hráči z okolí. Povedl se jim však pouze začátek sezóny, na konci sezóny skončilo družstvo na 8. místě.

 

2001/2002 (2 družstva)

Družstvo mužů 1. FbC Hukot Klobouky sestoupilo do 5. ligy. Družstvo starších žáků 1.FbC Hukot Klobouky hrálo tuto sezónu 1. Jihomoravskou ligu – Divizi Brno a skončilo na posledním 12. místě.

 

2002/2003 (3 družstva)

Po sestupu hrálo družstvo mužů 1. FbC Hukot Klobouky Jihomoravský přebor – Divizi I a jeho cílem byl návrat do Jihomoravské ligy mužů. Po vyrovnaném výkonu v průběhu celé soutěže (z 21 zápasů jen 2 porážky) družstvo zvítězilo v Jihomoravském přeboru a postoupilo do Jihomoravské ligy. V sezóně vstoupili poprvé do soutěží ČFbU (přesněji do JmFbU – Jihomoravská florbalová unie) florbalový oddíl  1. FbC Aligators Brumovice a Orel Šitbořice. Družstvo starších žáků 1. FbC Aligators Brumovice hrálo Jihomoravskou ligu a na konci sezóny družstvo obsadilo skvělé 5. místo. Družstvo mladších žáků Orel Šitbořice hrálo Jihomoravskou ligu a družstvo skončilo také na 5. místě. S oddílem Orel Šitbořice spolupracovalo mužské družstvo ŠT Orel (Šitbořský a Těšanský Orel), které hrálo 1. Amatérskou ligu, kde na konci sezóny skončilo na posledním místě a sestoupilo. Vzhledem k nedostatku hráčů pro dané kategorie na další sezónu a z důvodu zlepšení kvality jednotlivých družstev se tyto dva oddíly jako první spojily pod jednotným názvem 1. FbC Aligators.

 

2003/2004 (3 družstva)

Družstvu mužů 1. FbC Hukot Klobouky se sezóna nevydařila. Družstvo skončilo na 10. místě v Jihomoravské lize a opět sestoupilo do Jihomoravského přeboru. Do soutěží JmFbU vstoupil Orel Šitbořice 1. FbC Aligators s družstvem mladších žáků a 1. FbC Aligators Brumovice s družstvem starších žáků. Družstvo mladších žáků skončilo na výborném 2. místě a družstvo starších žáků na skvělém 3. místě. Obě družstva postoupila do kvalifikace o postup na Mistrovství České republiky, ale dál se jim postoupit nepovedlo. I tak to byl pro obě družstva velký úspěch. Družstvo žákyň ZŠ Těšany 1. FbC Aligators bylo přihlášeno do Jihomoravské ligy. Pro nedostatek družstev se však tato soutěž neotevřela, proto družstvo začalo hrát Amatérskou ligu juniorek a skončilo na 3. místě. Protože oddíl 1. FbC Aligators neměl dostatek mužů ani juniorů, aby mohl vstoupit do soutěží ČFbU, spojil se s družstvem ŠT Orel. Pod názvem Aligators hrálo družstvo mužů 2. Amatérskou ligu a družstvo juniorů Aligators B hrálo 3. Amatérskou ligu. Družstvo mužů skončilo na 3. místě a družstvo juniorů na 5. místě. Na konci této sezóny došlo ke spojení oddílu 1. FbC Hukot Klobouky s oddílem 1. FbC Aligators.

 

2004/2005 (6 družstev)

V sezóně hrálo družstvo mužů 1. FbC Aligators Hukot Klobouky Jihomoravský přebor a cílem družstva bylo opět postoupit do 4. ligy. V konečném pořadí družstvo obsadilo 3. místo – nepostupové. Díky organizačním změnám ve vyšších soutěžích, však toto umístění zajistilo družstvu přece jen návrat do vyšší soutěže. Družstvo juniorů 1. FbC Aligators Brumovice hrálo Jihomoravskou ligu a od počátku sezóny bojovalo o druhé postupové místo do 2. ligy. V konečném pořadí však družstvo skončilo na 4. místě. Družstvo starších žáků Orel Šitbořice 1. FbC Aligators hrálo Jihomoravskou ligu - Divizi II, skončilo na 2. místě a postoupilo do kvalifikace o postup na Mistrovství České republiky. Tam se družstvo umístilo na 6. místě. U mladších žáků vznikl nový systém soutěží, kde si spolu zahrálo větší množství družstev, než bylo obvyklé. Družstvo mladších žáků Orel Šitbořice 1. FbC Aligators hrálo Jihomoravskou ligu a skončilo na 13. místě z 23 družstev. Družstvo děvčat ZŠ Těšany 1. FbC Aligators hrálo 1. ligu juniorek – Divizi II a skončilo ve své první sezóně na 11. místě. Byl to úspěch, protože děvčata jako nováčci a ve věku žákyň bojovala proti zkušeným juniorským družstvům. Družstvo elévů ZŠ Těšany 1. FbC Aligators hrálo Jihomoravskou ligu a skončilo na 4. místě z 5 družstev. Družstvo mužů Aligators hrálo 2. Amatérskou ligu a skončilo na 7. místě.  

2005/2006 (5 družstev)

Družstvo 1. FbC Aligators Hukot Klobouky skončilo v Jihomoravské lize mužů na 11. místě a znovu sestoupilo do Jihomoravského přeboru mužů. Družstvo 1. FbC Aligators Brumovice skončilo v Jihomoravské lize dorostenců na 4. místě z 6 družstev. Družstvo děvčat Orel Těšany 1. FbC Aligators skončilo v 1. lize juniorek – Divize III na 4. místě a děvčatům jen o bod unikl postup do osmifinálové skupiny. Družstvo Orel Šitbořice 1. FbC Aligators se po dvou úspěšných sezónách propadlo v Jihomoravské lize starších žáků na 5. místo v šestičlenné divizi. Družstvo ZŠ Těšany 1. FbC Aligators skončilo v Jihomoravské lize mladších žáků na 5. místě z osmi družstev.  

 

2006/2007 (4 družstva)

Družstvo 1. FbC Aligators Hukot Klobouky vyhrálo Jihomoravský přebor mužů a postoupilo do 3. ligy mužů (nově přejmenované Jihomoravské ligy). Družstvo 1. FbC Aligators Brumovice skončilo v Jihomoravské lize juniorů na 7. místě. Družstvo děvčat Orel Těšany 1. FbC Aligators skončilo v 1. lize juniorek – Divize III na 2. místě. Děvčata bojovala v osmifinálové skupině o postup do play-off o Mistra České republiky. Mezi osm nejlepších družstev ale nepostoupila. Družstvo Orel Šitbořice 1. FbC Aligators hrálo Jihomoravskou ligu starších žáků, skončilo na 8. místě z 15 družstev a sestoupilo do Jihomoravského přeboru. 

 

2007/2008 (6 družstev)

Muži A 1. FbC Aligators Hukot Klobouky po fantastické první části sezóny postoupili poprvé v historii do 2. ligy mužů. Muži B Orel Šitbořice 1. FbC Aligators  ve svoji první sezóně postoupili z nejnižší soutěže do 4. ligy. Díky spolupráci s Orlem Šlapanice vzniklo družstvo mladších žáků, a vstoupilo pod záštitou našeho oddílu pod názvem Orel Šlapanice 1. FbC Aligators do Jihomoravské ligy mladších žáků. Pět hráčů končících mužů Šlapanic odešlo do našeho oddílu. Starší žáci ZŠ Těšany 1. FbC Aligators hrající Jihomoravský přebor, postoupili do boje o postup do vyšší soutěže, který ale neskončil úspěšně. Juniorky Orel Těšany 1. FbC Aligators skončili, stejně jako v předchozí sezóně, v 1. lize juniorek – divize IV na druhém místě a postoupili mezi nejlepších 6 družstev z Moravy, kde skončili na 4 místě. Bohužel do play off postupovali je první tři, a tak se jim bohužel nepovedlo postoupit a bojovat o medaile.  Žákyně 1. FbC Aligators Hukot Klobouky hrály tuhle sezónu Ligu žákyň – divizi VI., které se účastnilo 6 družstev. Našim děvčatům se ze začátku sezóny velice dařilo a i přes zaváhání na konci sezóny, skončily na druhém místě a postoupily do neoficiálního mistrovství Moravy, kde se setkali tři nejlepší družstva z naší divize a ze severní Moravy. Zde se bohužel děvčatům nezadařilo a skončila až na šestém místě.

 

2008/2009 (6 družstev)

Muži A 1. FbC Aligators Hukot Klobouky bohužel ve velmi vyrovnané lize nedokázali uhrát dostatek bodů potřebných k záchraně. V posledním zápase se rozhodovalo, a jen vítězství by je udřelo v lize. Nezvládli ale druhou část zápasu a prohráli, což znamenalo sestup. Muži B 1.FbC Aligators Brumovice B skončili v                                      Jihomoravské lize mužů uprostřed tabulky a bezpečně se zachránili. Junioři 1. FbC Aligators skončili v 3. liga juniorů na 7. místě z 10 týmů. Starší žáci 1. FbC Aligators Šitbořice skončili v Jihomoravském přeboru na 5. místě. Mladý, ještě loni juniorský tým děvčat, bojoval prvním rokem 2. lize žen – divize VI. Tuto divizi vyhrály a postoupily do baráže o postup do první ligy žen. Zde se jim také zadařilo a postoupili. Loňské žákyně pod vedením nového trenéra vstoupili tuto sezónu do Ligy dorostenek – divize VI. Naše děvčata zde skončila na 3. místě ze 6. zúčastněných družstev.

5. 4. 2009 vznikl nový oddíl se samostatnou právní subjektivitou FbC Aligators, jako nástupnický klub 1.FbC Aligators. Zákládající členové jsou fyzické osoby Jaroslav Hála, Pavel Volek a Milan Veselý. Právnické zakládající osoby jsou TJ Sokol Klobouky u Brna, TJ Sokol Brumovice a Orel jednota Šitbořice. Od sezóny 2009/10 nastupovala družstva původního 1.FbC Aligators pod tímto oddílem.

 

2009/2010 (5 družstev)

Muži A FbC Aligators Hukot Klobouky se pokoušeli vrátit po sestupu zpět do 2. ligy. Nakonec ale ve 3. liga mužů obsadili nepostupovou 5. pozici. Junioři FbC Aligators Brumovice obsadili po špatném úvodu sezóny ve 3. lize juniorů - divize VI krásné 2. místo. Starší žáci FbC Aligators ZŠ Těšany obsadili v Jihomoravské lize starších žáků předposlední místo, když získali pouze 6 bodů. V této sezóně se děvčatům vůbec nedařilo a skončila na posledním místě s pouhými 5 body a spadla do baráže. V baráži ale zabojovala a udržela si 1. ligu žen. Zcela nový tým žákyň, vystupující pod názvem FbC Aligators Orel Šitbořice vstoupil do Ligy žákyň, divize VI, kde se hrálo turnajovým způsobem, tedy nevedla se dlouhodobá tabulka a každý turnaj se hodnotil diplomy a poháry. Mladý tým děvčat se učil zápas od zápasu a ke konci sezóny se jim povedlo dva turnaje vyhrát. Jinak obsazovaly převážně druhá a třetí místa.

2010/2011 (5 družstev)  

Muži FbC Aligators Klobouky po dlouhých letech odebrali z názvu Hukot. S cílem postupu vstupovali do 3. ligy mužů - divize VI. Nakonec skončili na 3. místě. Po roční pauze se vrátilo družstvo mužů B. FbC Aligators Šitbořice B hráli               Jihomoravský přebor mužů. V konečné tabulce se umístili ke konci ligy. Starší žáci FbC Aligators Šlapanice se po špatné předchozí sezóně neuvěřitelně zvedli, a skončili na 3. místě, když dokonce dokázali porazit poprvé v této kategorii Bulldogs Brno. Ženy FbC Aligators MoutniceNesvačilka do této sezóny vstoupily velice špatně, a dlouho se s jedním bodem držela na posledním místě. V druhé polovině se sice zvedla a povedlo se jím získat konečných 13 bodů, ale ani to nestačilo na udržení se v 1. lize a spadla opět do baráže, kde se jim bohužel nezadařilo a sestoupily do 2. ligy. Žákyně FbC Aligators Těšany, hrající Ligu žákyň - divize VI, prožívaly úspěšnou sezónu. Kdy nejen že celou soutěž žákyň vyhrály, ale i ve školních soutěžích vybojovaly bronzové medaile na MČR základních škol, a to ZŠ Šitbořice ve starší a ZŠ Těšany v mladších žákyních.

2011/2012 (7 družstev)  

Muži FbC Aligators Klobouky konečně po dlouhých letech vybojovali postup zpět do 2. ligy. S přehledem vyhráli 3. ligu mužů - divize VI. Muži B           FbC Aligators Šitbořice B se ve vyrovnané tabulce umístili ve středu Jihomoravského přeboru mužů. Dorostenci FbC Aligators Šlapanice se ve 2. liga dorostenců - divize VI umístili po špatném začátku na 4. místě. Také jako první družstvo oddílu v historii se zúčastnilo největšího mládežnického florbalového turnaje na světě – Gothia Innebandy Cupu, který se hraje ve Švédsku. Mladší žáci FbC Aligators Orel Boleradice sbírali zkušenosti v Jihomoravské lize mladších žáků. Do 2. ligy vstoupily ženy s velkým odhodláním a v první polovině sezóny se držely na prvním místě soutěže. Bohužel v druhé polovině sezóny se už tak nedařilo a nakonec skončily na 3. nepostupovém místě. Do 1. ligy vstoupil tým juniorek, tvořený z menší části mladých hráček žen a z větší části z dorostenek, jako nezkušený nováček. Tuto soutěž hrály především pro nabírání nových zkušeností, ale i tak se jim povedlo skončit na výborném 5. místě. Dorostenky FbC Aligators Šitbořice Těšany, hrající Ligu dorostenek - divize VI, zažívaly další úspěšnou sezónu. Ne jen že se jim povedlo soutěž vyhrát, ale zároveň postoupily do play off o mistra republiky, odkud si odvezly stříbrné medaile.

 

 

2012/2013 (8 družstev)  

Muži A FbC Aligators Klobouky šli po postupu do 2. ligy mužů s cílem se zachránit v soutěži. Sezóna se vůbec nevyvíjela dobře, ale brankou 2 vteřiny před koncem posledního zápasu se dokázali v soutěži zachránit. Muži B FbC Aligators Šitbořice B skončili v Jihomoravském přeboru mužů na 8. místě. Poprvé vzniklo družstvo mužů C - FbC Aligators Orel Šlapanice C, za které hráli hráči z původního družstva Šlapanic, které skončilo před několika lety. Tým skončil V Jihomoravském přeboru mužů na 6. místě. Dorostenci FbC Aligators Šlapanice Klobouky zakončili sezónu v Jihomoravské lize na pěkném 2. místě. Starší žáci FbC Aligators BoleradiceMoutnice po špatném úvodu sezóny skončili na 6. místě v Jihomoravské lize. Ženám FbC Aligators MoutniceNesvačilka se v 2. lize žen - divize VI velice dařilo podařilo se jim ligu vyhrát. Postoupily tedy do baráže o 1. ligu žen, odkud postoupily z 3. místa. Dorostenkám se opět a tentokrát s přehledem povedlo vyhrát Ligu dorostenek – divize VI, ale tentokrát se jim v play off o mistra ČR tak nezadařilo a skončily na 6. místě. Úplně nový tým žákyň FbC Aligators ZŠ Pozořice vstoupil, díky málo družstvům v kategorii, do ligy mladších žáků, která se hrála turnajovým způsobem, tedy zase bez dlouhodobé tabulky. Děvčatům dělalo ze začátku problém hrát proti klukům, byli rychlejší, techničtější. Ale postupem sezóny se zvedly a zahrály i s těmi nejsilnějšími družstvy občas vyrovnanou partii.

 

9. 5. 2013 došlo ke sloučení s oddílem FBC Bučovice.