Jdi na obsah Jdi na menu

Dorostenci FbC Aligators Šlapanice Klobouky uzavřeli sezónu ziskem 3 bodů

V soboru 6. dubna odehráli dorostenci FbC Aligators Šlapanice Klobouky poslední zápasy Jihomoravské ligy. Na turnaj v Blansku si jeli zajistit 2. místo v tabulce. Postupně se střetli s týmy TJ Znojmo STRABAG a Atlas ČKD Blansko. Soupiska byla opět jako na předchozích turnajích zdecimována nemoci, zraněními a kolizí s jinými aktivitami hráčů. Tým nakonec opět cestoval s 8 hráči do pole a 2 brankáři, což není zrovna ideální počet pro střídání.

Do prvního zápasu vstupovali Aligátoři s cílem zahrát si velmi kvalitní utkání proti vítězi tabulky ze Znojma, a při troše štěstí, i získat 3 body za výhru. Obě předchozí utkání v sezóně vyhrál tým ze Znojma. První bylo velmi vyrovnané, ve druhém neměli Aligátoři moc šanci na vítězství.

FbC Aligators vstoupil do utkání velmi aktivně, když v několika prvních minutách sevřel soupeře na jejich polovině a jen díky neschopnosti proměnit šance zůstal stav 0:0. Bohužel hned první akce soupeře skončila vstřelenou brankou, když se krásně trefil Matěj Doležal. Do konce třetiny se hrál oboustranně zajímavý florbal s několika šance. Stav ale zůstal do konce třetiny nezměněn.

Hned v úvodu 2. třetiny se prosadili i Aligátoři, když přihrávku Jakuba Svobody využil Pavel Soldán a vyrovnal na 1:1. To bylo ale v této třetině od jejich týmu vše. Následně dostali 3 branky a stav byl po konci 2. třetiny 1:4. Hráči Aligators vypadali velmi unaveně, čemuž napomáhal velmi teplý vzduch v hale.

Hned v úvodu poslední části se prosadil opět tým Znojma, a zvýšil na 5:1. Hráči FbC Aligators ale měli snahu zápas zdramatizovat. Ve druhé minutě vstřelil branku Jakub Svoboda, který dorazil pěknou střelu Jana Krmeli. Stav 2:5. Hned o 2. minuty později se prosadil obránce Daniel Soukup, který potáhl míček po pravém mantinelu a svoji obvyklou střelu do vzdálenějšího rohu branky, nedal brankáři žádnou šanci. Stav 3:5. Trenér Znojma znejistil a raději si vzal oddechový čas. Tento tah se mu podařil, protože nedlouho potom vstřelilo Znojmo branku na 6:3, čímž uzavřelo brankový zápis utkání. Za zmínku zbytku zápasu stojí jen vyloučení hráče FbC Aligators Jana Krmeli za nedovolené vrážení. Toto oslabení Aligátoři skvěle ubránili.

Konečný výsledek:

FbC Aligators Šlapanice Klobouky vs. TJ Znojmo STRABAG 3:6

Ve druhém utkání nastoupili Aligátoři proti nepříjemnému soupeři Atlas ČKD Blansko. Menším varováním byla i soupeřova výhra nad konkurentem o 2. místo v tabulce z Hodonína.

Aligátoři vstoupili do utkání výborně. Po minutě a 5 sekundách vedli 2:0. Nejprve se trefil Pavel Soldán po asistenci Jana Krmeli a následně Daniel Soukup po nahrávce Pavla Goliáše. Tým Blanska ale stav korigoval ve 3. minutě, když snížil na 1:2. FbC Aligators ale nenechalo nikoho na pochybách, že poslední zápas v sezóně chce vyhrát a na začátku 5. minuty zvyšoval po nahrávce Denise Jakubce, Pavel Soldán stav už na 4:1. Když se před ním trefil ze středu hřiště Thomas Jakubec po asistence Pavla Goliáše. Stejná dvojice zvýšila na 5:1, když Pavel Soldán dovršil hattrick. Bohužel 5 sekund před koncem třetiny snížilo Blansko na 2:5.

Ve druhé minutě prostřední části dokončil svůj hattrick hráč Blanska, který změnil stav na 3:5. Na stav 6:3 zvýšil o několik sekund později Denis Jakubec. V čase 4:37 snížil opět na rozdíl 2 branek tým Blanska. Do konce 2. třetiny se ale ještě dvakrát trefil tým Aligátorů, když nejprve vstřelil branku Jakub Svoboda a následně Denis Jakubec. U obou branek asistoval vedoucím muž kanadského bodování Pavel Soldán. Stav po druhé třetině byl 8:4 a vypadalo to, že o vítězi je rozhodnuto.

Tento pocit bohužel nabyli i hráči Aligators a nestačili se divit. V rozmezí času 2:19 až 4:07 se dokázalo Blansko vzpamatovat a 4 brankami vyrovnalo stav na 8:8. Až nyní si hráči FbC Aligators uvědomovali, co je v sázce, a začali opět hrát naplno, protože od jejich 4 vstřelené branky hráli ve velmi pohodném tempu. Během dvou minut vstřelili 2 branky. Nejprve Denis Jakubec po asistenci Pavla Goliáše a následně Pavel Soldán po asistenci Denise Jakubce. Stav byl 10:8. Až do konce utkání se Aligátoři strachovali o výsledek, protože nevyužili několik svých šancí. Ke konci zápasu už jen při hře bez brankáře snížilo Blansko na 9:10, ale zisk 3 bodů pro FbC Aligators Šlapanice Klobouky po obrovském dramatu to už nezměnilo.

FbC Aligators Šlapanice Klobouky vs. Atlas ČKD Blansko 10:9

Komentář trenéra FbC Aligators Šlapanice Klobouky Milana Veselého:

„Dnešek se těžko hodnotí. Opět jsme měli 8 hráčů do pole, což je hrozně špatné na střídání. I tak jsme proti Znojmu odehráli 2 výborně třetiny, za což si kluci zaslouží pochvalu. Bohužel soupeř nás vyučoval z efektivity, protože využil skoro každou šanci, k čemuž my máme celou sezónu dost daleko. Ve druhém zápase využil soupeř svoje domácí prostředí, když pomocí podobného anti florbalu, které předvádí v současnosti Mladá Boleslav v extralize, vstřelil většinu branek. Na naši polovinu létat jeden kopec za druhým a naši obránci na to nejsou zvyklí. Bohužel podlaha v hale je v tak katastrofálním stavu, že jinou hru moc neumožňuje. Osobně doufám, že se do této haly nedostanu do té doby, dokud zde nebude podlaha, která umožní hrát kvalitní florbal. Nakonec ale stejně rozhodla jednoznačné větší kvalita hráčů na naší straně. Celkově bych chtěl poděkovat hráčům za celou sezónu a bude se těšit na další.