Jdi na obsah Jdi na menu
 


Exkluzivní víkend pro ženský florbalu

  Víkend 26. - 28.4. 2013 byl pro ženský florbal našeho oddílu naprosto výjimečným a exkluzivním. V Brně se totiž v rámci EFT (Euro Floorball Tour) poprvé v historii sešly reprezentace čtyř nejlepších ženských florbalových družstev na světě, a naše děvčata se na vrcholový florbal nejen přišla podívat, ale také se dokázala na programu turnaje aktivně podílet. Ale popořádku…

   Vše začalo v pátek, kdy se do Brna sjela část našich žákyň na mini-zápas proti žákyním TJ Sokol Brno Židenice. Tento zápas se odehrál v první přestávce zápasu naší reprezentace žen s reprezentací Finska. Bohužel žákyň z Židenic dorazilo méně a musely si od nás dvě vypůjčit :-) Před i po tomto zápase žákyně vydatně fandily naši reprezentaci, a třebaže české reprezentantky prohrály, vrcholový florbal se našim mladým nadějím velice líbil. Na konci pak nejen že ulovily několik podpisů od holek z reprezentace, ale i fotografii s velkou částí z nich.

   Florbalová sobota začala již v 7:30 ráno v Šitbořicích na zastávce, kde se sešly jak hráčky, jedoucí do Brna na turnaj výběrů dorostenek a žákyň krajů, ale i do Dambořic na Orelskou ligu Dorostenek. V Orelské lize, kde hrají hráčky našeho oddílu hned ve třech družstvech, a to především v Orlu Šitbořice a Těšany. Hned první zápas přinesl vzájemné derby Těšan se Šitbořicemi, které po dramatickém průběhu skončilo spravedlivou remízou 4:4. Další zápasy turnaje určily konečné pořadí celé ligy juniorek, kde juniorky Šitbořic skončily na druhém, těšanské na třetím místě a na tomto posledním turnaji obdržely pohár a medaile.

   Florbalky mladých děvčat však v sobotu nebrousily jen dambořickou palubovku, ale i gumu haly VUT v Brně. Tak se konal nultý ročník turnaje výběrů krajů dorostenek a žákyň v Brně spolupořádaný zmíněným setkáním EFT žen. Na této akci měl náš klub zástupkyně ve výběru žákyň i dorostenek.  Mladší výběr Jihomoravsko-Zlínského kraje jsem vedl jako trenér a měl v týmu sedm aligátorek, za dorostenecký výběr pak hrály aligátorky tři. Výběrů žákyň jednotlivých krajů (či dvoj-krajů) se sešlo celkem šest a utkaly se nejspravedlivějším systémem - každý s každým. Družstvu žákyň našeho dvojkraje se podařilo vyhrát čtyři zápasy, uhrát jednu remízu. Ostatní družstva minimálně jeden zápas prohrály a díky tomu náš výběr celý turnaj vyhrál. Družstev dorostenek se sešlo 7, byly rozděleny do dvou skupin a podle výsledků v nich postupovaly do play off, kde se bojovalo o konečné pořadí. Naše dorostenky celým turnajem prošly bez obdržení jediné branky a s jednou jedinou remízou. Ve finále se středočeským krajem se dokonce prodlužovalo, ale i v tomto dramatu se našim dorostenkám podařilo udržet čisté konto a deset sekund před koncem vstřelit vítěznou branku. Oba výběry tedy skončily na prvním místě a mohlo se slavit. Předávání cen se už konalo na hale Vodova, konkrétně do první přestávky utkání našich reprezentantek se Švýcarkami. Děvčatům byl před několika stovkami diváků předán pohár a medaile a díky domácímu prostředí se při vyhlášení prvního místa u dorostenek i žákyň našeho kraje rozezněl jásot a mohutný potlesk. Děvčata před i po vyhlášení fandila našim reprezentantkám a jistě snila, že i ony budou jednou v reprezentaci. Některým se dokonce povedlo vyfotit se i s nejlepší hráčkou světa ze Švédska :-)

   Florbalová neděle začala ve 13:00 na staré hale ve Vodově ulici (sousedící s novou, kde se odehrával turnaj EFT) přátelským utkáním směsice našich žen a dorostenek proti ženám TJ Sokol Brno Židenice. Naše holky bojovaly a vytvářely si i šance, ale tempu extraligových Židenic zatím nestačily a prohrály 1:6.  Pro ženy i dorostenky to ale byla dobrá příprava pro nastávající víkend pravdy…

   Na tento zápas se přijely podívat i ty nejmenší hráčky našeho oddílu ve věku od 11 do 7 let, které svým starším kolegyním svým fanděním vytvořily doslova domácí atmosféru. Po skončení utkání se přesunuly na zápas české reprezentace žen proti švédským mistryním světa, kde podobně jako v pátek žákyně, odehrály přátelské utkání proti holkám z Židenic. Bohužel děvčat z Židenic přišlo opět málo, a tak jsme opět museli dvě hráčky soupeři zapůjčit. Na radosti holek ze hry a z toho, že můžou hrát před tolika diváky, to ale nic nezměnilo. I ony, stejně jako žákyně v pátek a hráčky výběru v sobotu, fandily českým reprezentantkám. A fandily opravdu úžasně, jejich hlásky slyšela celá hala. Po skončení se rozeběhly po hřišti a lovily podpisů jak našich reprezentantek tak i Švédských. Ani domů se jim jet nechtělo…

    Celý víkend byl tedy doslova nabitý ženským florbalem a velice se vydařil. Víkend následující je pro náš ženský florbal ale ještě důležitější. Ženy baráž o postup do první ligy žen v Prostějově, kde se sejde 5 družstev, z nichž pouze dvě postoupí. Ve stejný víkend dorostenky budou hrát v Praze play-off o titul mistra republiky. Loni vybojovaly stříbrné medaile, tak držte palce, aby se zdařilo i letos.    

                                                               Jaroslav Hála – předseda oddílu

Naše žákyně a reprezentantky                                

392513_568211099878287_220818443_n.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Naše minižákyně s ženami a dorostenkami

img_4530.jpg