Jdi na obsah Jdi na menu

Nepovedené zakončení

S nadějí na ukončení premiérové sezóny na krásném 4. místě, odjíždělo družstvo mužů "C" ze Šlapanic na poslední turnaj do Slavkova.

Umístění a body týmů, kterých se "naše věc" týkala před posledními dvěma zápasy byla následující:

4. Rousínov 28 bodů

5. Šlapanice 27 bodů

6. Valtice 26 bodů

Možností jak vše dopadne bylo několik. Naneštěstí to vše dopadlo pro nás nejhůře.

V prvním zápase jsme sice nastoupili proti níže postavenému soupeři a to Florecu Brno. Bohužel hrubě se nám nepovedl vstup do utkání a my rychle prohrávali 0:2. Pak jsme sice snížili, ale díky naší nedůslednosti v obraně a několika laciných gólech z dálky první třetina dopadla 2:6. Náš tým se sice dal trochu do kupy, ale soupeř dobře bránil. Pokaždé když se nám podařilo skórovat, protivník opět odskočil. Naději na zisk jakýchkoliv bodů z tohoto zápasu, vždy dělil aspoň tříbrankový rozdíl. Konečný výsledek 5:10.

S touhou uhájit alespoň 5. místo ve vzájemném souboji s Valticemi v druhém utkání,  jsme soupeře tlačili a mírně přehrávali. Góly ale dával soupeř a my zase celý zápas jen dotahovali. Jedině v počtu neproměněných šancí a nastřelení brankové konstrukce byl lepší náš tým. Bohužel nám tento den nebylo přáno a my prohráli těsně 5:6.

Sézónu tak tým ukončil přesně uprostřed ligové tabulky na pěkném 6. místě. Pro asi třetinu hráčů z nás to byla opravdu premiérová sezóna a tak určitě získali další zkušenosti, které jim snad příští rok pomohou k ještě lepším výkonům.

Umístění hodnotíme i přes poslední turnaj kladně. Vždyť nám jde hlavně o to se bavit naši hrou a trochu se vypotit. :-)