Jdi na obsah Jdi na menu

Starší žáci FbC Aligators BoleradiceMoutnice uzavřeli sezónu ziskem 6 bodů

V sobotu 13. dubna nastoupili starší žáci Aligátorů k posledním 2 utkání Jihomoravské ligy starších žáků. Zápasy se odehrávali v  hale v Lužicích. Utkali se postupně s SFK Slovácko-ŠSk očov a SK Fbc Líšeň. Sestava družstva byla oslabena o několik hráčů. Tým nakonec na domácí turnaj přicestoval s 8 hráči do pole a brankářem.

Do prvního zápasu proti SFK Slovácko-ŠSk očov vstupovali Aligátoři s jasným cílem, kterým bylo oplatit soupeři překvapivou porážku z předchozího zápasu.

O první branku v utkání se již v 36 vteřině postaral kapitán Pavel Goliáš po nahrávce Davida Skřičky. Po této brance byla hra několik minut velmi vyrovnaná. Další branka padla až na konci 8. minuty, když branku vstřelil Thomas Jakubec po nahrávce Pavla Goliáše. Stav 2:0. Za minutu ale se prosadili také hráči SFK Slovácko-ŠSk očov a snížili. Do konce první části se ale ještě trefili Aligátoři, když se nádhernou střelou mezi nohy brankáře prosadil střelec Tomáš Kaderka. Nahrával mu David Skřička. Stav po 1. třetině 3:1.

Prostřední část začala v podobném duchu jako první. Stejně jako na začátku první části padla branka. Tentokrát se prosadili SFK Slovácko-ŠSk očov a ve 46. sekundě snížili na 2:3. Tento stav ale netrval dlouho. Ve druhé minutě se prosadil Pavel Goliáš po asistenci Daniela Urbana. Další branky padly v 5. minutě, když se během 37 vteřin prosadil dvakrát Thomas Jakubec. Na obě branky mu nahrával David Skřička. Thomas Jakubec završil hattrick, ale to nebylo z jeho strany ještě v zápase vše. Stav 6:2. Nadále se hrál pohledný florbal s akcemi na obou stranách. Další branka padla v 10. minutě, když po 1 vyloučení na každé straně se hrálo 4:4. Tým SFK Slovácko-ŠSk očov snížil na 3:6. Jenže v 11. minutě se v oslabení opět prosadil Thomas Jakubec po asistenci Pavla Goliáše a uzavřel stav po 2. třetině na 7:3 pro FbC Aligators.

Jako v každé části hned v první minutě padla branka. Prosadil se Thomas Jakubec, který nejenže vsítil už svou 5. branku v utkání, ale zároveň i 4. v řadě svého týmu. Nahrával mu Pavel Goliáš. Na další změnu stavu se nečekalo dlouho. Hned za 18 vteřin se prosadil Pavel Goliáš, kterému branku připravil Thomas Jakubec. Stav 9:3. Poslední branka utkání padla na začátku 6. minuty, když přesnou střelou rozvlnil síť Petr Oprchal. Nahrával David Skřička. Stav 10:3. mu nahrával David Skřičkae prosadil střelec Tomá

Konečný výsledek:

FbC Aligators BoleradiceMoutnice vs. SFK Slovácko-ŠSk očov 10:3

Stejně jako do první ho utkání, i nyní vstupovali Aligátoři s touhou oplatit soupeři porážku z předchozího měření sil. SK Fbc Líšeň byla v tabulce jen o jeden stupínek výše, proto se dal očekávat zajímavý zápas.

Vzhledem k předchozímu zápasu Aligátorů proti SFK Slovácko-ŠSk očov by bylo asi něco špatně, kdyby hned v první minutě nepadla branka. Tuto branku vstřelil Thomas Jakubec po nahrávce od Pavla Goliáše. Nedlouho poté vstřelili Aligátoři již svou druhou branku, když se prosadil David Skřička po zajímavé nahrávce od Tomáše Kaderky. Stav 2:0. V 5. minutě se prosadil Petr Oprchal po asistenci Davida Skřičky a zvýšil na 3:0. Toto již těžce nesl trenér SK Fbc Líšeň, který velmi hlasitě pokřikoval na své hráče.  Hráči SK Fbc Líšeň se ale nenechali pokřikováním nijak rozptýlit a v 6. minutě snížili díky šťastné brance na 1:3. Do konce třetiny se ale stav měnil ještě dvakrát. Nejprve střelec dne Thomas Jakubec po asistenci Daniela Urbana zvýšil vedení na 4:1, a nedlouho po něm individuální akcí završil úspěšnou první třetinu pro FbC Aligators Dominik Janoušek. Stav po první třetině 5:1.

Prostřední část začala opět pro ten den v zápase FbC Aligators typicky. Hned v polovině první minuty se prosadil celek SK Fbc Líšeň a snížil na 2:5. V 6. minutě se prosadil kapitán Pavel Goliáš po nahrávce Davida Skřičky. O minutu později ale opět vstřelili gól i hosté z Líšně a vrátili opět stav na rozdíl 3 branek. Další branka v této části nepadla. Postaral se o to hlavně brankář Aligátorů Vít Soukup, který pochytal několik výborným šancí soupeře. Stav 6:3.

I v 6. třetině FbC Aligators na turnaji padla v 1. minutě branka. Prosadil se Dominik Janoušek po přihrávce Davida Skřičky. Hned o 19 sekund později se opět prosadili Aligátoři, když vsítil branku Pavel Goliáš po opětovné asistenci Davida Skřičky. O necelou minutu později opět snížili hosté. Stav 8:4 pro FbC Aligators. Následně měli hráči SK Fbc Líšeň několik šancí, ale vše zlikvidoval brankář Vít Soukup, někdy i za velké pomoci svých obránců. Právě brankář Vít Soukup v 8. minutě poslal dalekonosný výhoz na Davida Skřičky, který zvýšil na 9:4. V čase 11:38 vsítil 10. branku Aligátorů, a zároveň poslední v letošní sezóně, Tomáš Kaderka, když dorazil za ležícího brankáře střelu Pavla Goliáše.

FbC Aligators BoleradiceMoutnice vs. SK Fbc Líšeň 10:4

Komentář trenéra družstva FbC Aligators BoleradiceMoutnice Josefa Kopečka:

„Dvěma vítězstvími nad nelehkými soupeři se nám podařila udělat úžasná tečka za celou florbalovou sezónou 2012/2013. Vstřelit stále se zlepšujícímu týmu z Očova deset gólů a jen tři obdržet, to je velmi dobrý výsledek. V zápase s týmem Líšně, který je dokonce v tabulce o jednu příčku výš než my, obdržet čtyři branky a taktéž deset vstřelit, tak to mi nezbývá nic jiného než klukům zatleskat. Na závěr chci poděkovat všem našim soupeřům, kteří proti nám nastupovali v průběhu celé sezóny za skvělé florbalové zážitky, které tato hra přináší.“